فرش:


آموزش جامع طراحی فرش
مولف جواد حسن پورنامی و فاطمه اکبری مترجم ندارد
ناشر دانشگاه هنر اسلامی تبریز تاریخ انتشار 1397
نوبت چاپ اول تعداد صفحات 120
قیمت پشت جلد 180000 ارسال کننده admin
نوع جلد گلاسه اندازه وزیری
کد DOI ندارد کد دیویی 6932212
کد ال سی ندارد فایل کتاب
توضیح
اگر گستره عالم را با دید جهان بنگریم ذره ذره و لحظه لحظه این عالم پرتوی از فیض نقاش ازل و جلوه‌ای از انوار تابناک حضرتش خواهد بود و هر نقش و نگاری مظهر قدرت و زیبایی و مقام او. هنرمند طراح در نقوش قالی، کاشی، سفال، تذهیب و ... با چنین اندیشه و تفکری که پربار است و با برکت، تصویری از جهان هستی را مجرد از ویژگی‌های زمان و مکان در پرده حواس خویش با یاری از سبقه ذهنی و الهام و مددجویی از قوه «علی کل شی قدیر» پرورش داده و سپس آن را بصورتی تجرید یافته از طبیعت عالم با قلم خود به نمایش می‌گذارد، آنگاه این اثر با زبانی خاموش و فارغ از هیاهوی مادی و دنیوی آن‌چنان سخن می‌گوید که شاید بیان را قدرت آن نباشد.
هرگاه سخن از «طراحی فرش» به میان می‌آید ذهن معطوف تصاویر چنگهای اسلیمی و گل ها و برگ های ختایی می‌گردد که علاوه بر قالی در تزئین جلد و حاشیه صفحات قرآن و نیز در سردرها، گنبدها، مناره‌ها و فضاهای داخلی و بیرونی مساجد و بناهای مذهبی و تذهیب و غیره تجلّی می‌یابد.
انتخاب این نگارش با ابتناء بر تجربه‌ای بالغ بر بیست و شش سال در حوزه آموزش طراحی فرش و تحقیقات فنی و تکنیکی نگارندگان در این حوزه بوده است.
تأکید ویژه در این مجموعه به چگونگی طراحی فرش براساس اصول و مبانی طراحی سنتی جهت بهره‌مندی دانشجویان مراکز آموزش عالی و کلیه علاقمندان به فراگیری این متن است.
دروس تخصصی طراحی فرش در مقاطع مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد فرش و صنایع دستی حجم قابل ملاحظه‌ای از واحدهای درسی را تشکیل داده و دیرزمانی است که لزوم منابع آموزشی در این زمینه بیش از پیش احساس می‌شده است. این کتاب در میان آثار متعددی که هم اکنون در حوزه آموزش طراحی فرش به رشته تحریر در آمده است از نظر ارائه نحوه درست طراحی نقشمایه ها و فضاسازی های مختلف از امتیاز ویژه ای برخوردار است.
در این‌جا لازم می‌دانیم از دانشگاه هنر اسلامی تبریز که امکان انجام این مهم را عهده‌دار شده است تشکر و قدردانی به عمل آید.
جواد پورنامی- فاطمه اکبری
زمستان 1396
میانگین امتیازات: 5
تعداد آرا: 2امتیاز دهید:
EXCELLENT
VERYGOOD
GOOD
REGULAR
BAD

قیمت فروش - ریال: 180000 - :
تعداد درخواستی برای خرید:
برگشت به صفحه اول گنجینه کتاب‌ | برگشت به بخش قبلى

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انتشارات دانشگاه هنر اسلامی تبریز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2021 All Rights Reserved | Publication of Tabriz Islamic Art University

Designed & Developed by : Yektaweb