معماری و شهرسازی:


تکنولوژی طراحی و ساخت سازه های صنعتی و مدولار
مولف اشتایب، دورهوفر و روزنتال مترجم دکتر مازیار آصفی
ناشر دانشگاه هنر اسلامی تبریز تاریخ انتشار 1389
نوبت چاپ اول تعداد صفحات 237
قیمت پشت جلد 180000 ارسال کننده admin
نوع جلد گالینگور سخت اندازه رحلی
کد DOI کد دیویی
کد ال سی فایل کتاب
توضیح
با انتشار این کتاب ما می خواهیم راه رسیدن به روشی معقول برای استفاده از اجزا و سیستم های پیش ساخته را به دور از پیش ساخته سازی به عنوان مقصود صرف، بلکه بیشتر به عنوان یک وسیله توانا برای بهتر کردن مفاهیم طراحی جامع و فراگیر و نیز استاندارد سازی شده، هموار کنیم. پیش ساخته سازی لزوماً به معنی معماری که با اندازه های استاندارد ساخته شده است و یا بحث های مربوط به استاندارد کردن اجزا نیست، بلکه در واقع برعکس این است و به این معنی است که سیستم های مدرن، پیش سازی جداگانه واحدهای مجزا را با درجه بالای تنوع امکان پذیر می سازند. این مسئله می تواند به طور موثری خلاقیت طراحان را بجای محدود کردن آنها تقویت و تحریک کند. سوالی که مطرح می شود این است که تکنیک های پیش ساخته سازی معاصر چه کارهایی را برای ما میسر می سازد؟ چه کاربردی دارند؟ چگونه می توانیم آنها را مورد استفاده قرار داده و به طور موثر آنها را به کار ببندیم؟
«اجزا + سیستم ها» به پنج زیر بخش اصلی تقسیم می شوند که در عناوین زیر طبقه بندی می شوند:
معرفی جامع موضوع این کتاب در بخش یک ارائه می شود. اگرچه تلاش های ابتدائی در ساخت پناهگاه های کوچ نشینان با معماری و شهرسازی آرمان گرایانه آن دوران به اوج خود رسید، اما طرح های یکنواخت معماری این دوره باعث انهدام این ایده ها شد. امروزه با گذشت ربع قرن از آن زمان، تفکر ها و ایده های پیش ساخته سازی ،بیش از پیش، علی رغم ضرورت در حال رشد برای استفاده از فنون ساخت که متضمن مصرف کم منابع می باشند و تمایل برای توسعه مداوم انعطاف پذیری در طراحی ،به ایده های سیستماتیک تبدیل شده اند.
بخش دوم مبانی ساخت و فنی ساختمان مدولار را شرح می دهد. اصطلاحات وابسته  ـ مانند سطح پیش ساخته سازی، استاندارد سازی نوعی، مدول و سیستم های مدولار ـ تعریف شده و برای طراحان معماری در زمینه طراحی کامل توضیح داده شده اند علاوه بر توضیح مجموعه متدهای مرتبط، برپاسازی و استراتژی های موثر طراحی مورد بحث قرار داده می شود که شروع کار عملی را در این زمینه آسان می کنند.
بخش سوم شامل گزینه های به کارگیری سیستم ها و مصالح مختلف مناسب برای ساخت سازه های باربر می شود. اصول ضروری ساخت برای ساختمان مدولار شامل سیستم های اسکلتی، سیستم های پانلی و سیستم های مدولار ارائه می شوند. که به موجب آن درجۀ پیش ساخته سازی اجزاء انتخاب شده برای این سیستم های ساختمانی، نقش بسیار مهمی را در اجرا بازی می کند.
در بخش چهارم به طور جداگانه به سیستم های نماسازی مدولار پرداخته می شود. سیستم ها برای ساختمان های دولتی و دفاتر اغلب شامل چهارچوب، شیشه کاری، زیرسازه و حفاظت خورشیدی در یک جزء می باشند. به هر حال این سیستم ها نه فقط در پوشش های ساختمان های بلند مرتبۀ امروزی، بلکه بطور فزاینده در معماری معمول نیز یافت می شود.
در نهایت، بخش پنجم تمایلات امروز را در زمینه روش های طراحی بر پایه کامپیوتر و فنون ساخت ارایه میدهد. بحث توسعه های بالقوه برای ساختمان سیستماتیک، انگیزه های جدیدی را ارائه می کند و به ما اجازه می دهد که با امیدهای عظیمی به آینده نگاه کنیم. آیا آینده ای برای ساختمان سیستماتیک وجود دارد؟ اگر چنین است، آن شبیه چه می تواند باشد؟ آیا برای ما امکان پذیر است که از اشتباهات گذشته یاد بگیریم و آنها را به چیزهای مثبت تبدیل کنیم؟
هر فصل با مثال های جامع تفصیلی ،ایده های حاضر را برای استفاده موفقیت آمیز تئوری در عمل، به دور از تکرار ملالت بار مدول های تولید شده صنعتی ارائه می دهد. آنها یکبار دیگر این مطلب را اثبات می کنند که درجۀ بالای پیش ساخته سازی، عملکردگرایی و طراحی با کیفیت بالا با یکدیگر ناسازگار نیستند.
دانش همبستگی و محدودیت های سیستم های سازمانی مختلف و روش های ساختمانی، همچنین برهم کنش اجزاء ساختمانی مختلف و فنون ساختمانی معاصر، بکارگیری سیستم های مدولار را تقویت نموده و کیفیت خوب معماری را برای بهره گیری از ساختمان سیستماتیک مدولار میسّر می سازد.
دپارتمان نشر و ویرایش،
مونیخ، مِی 2008
 
میانگین امتیازات: 5
تعداد آرا: 1امتیاز دهید:
EXCELLENT
VERYGOOD
GOOD
REGULAR
BAD

قیمت فروش - ریال: 180000 - :
تعداد درخواستی برای خرید:
برگشت به صفحه اول گنجینه کتاب‌ | برگشت به بخش قبلى

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انتشارات دانشگاه هنر اسلامی تبریز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2021 All Rights Reserved | Publication of Tabriz Islamic Art University

Designed & Developed by : Yektaweb